wtorek, 10 kwietnia 2018

42%Minął rok od wydania „Marcina Lutra myśli (nie)znanych”! Niewiarygodne, jak czas szybko płynie...W tym okresie książkę promowano zarówno wśród dorosłych Czytelników, jak i młodzieży i dzieci w różnych miastach Polski. Do opowiedzenia o projekcie, Doktorze Marcinie Lutrze i 500-leciu Reformacji zaprosiły nas parafie, biblioteki uniwersyteckie, ośrodki kulturalne i muzea. W tak różnorodnym gronie Uczestników opowiadaliśmy o wspólnej historii chrześcijaństwa, rozwoju języka i kultury narodowej w kontekście przejęcia przez polszczyznę mnóstwa powiedzeń, których autorem jest wittenberski Reformator, z języka zaborcy w XIX wieku. W dyskusjach panelowych poruszono nie tylko dotyczące projektu „Marcin Luter w cytatach” tematy (Współtwórcy, etapy powstania książki i pojedynczch postów na blog i stronę facebook). Bardzo często poruszono kwestię stosunków Marcina Lutra do Żydów, Serbołużyczan i kobiet. Za wszystkie intelektualne impulsy bardzo dziękuję! To one sprawiały, że każde ze spotkań było niepowtarzalne, wyjątkowe. Wyrazy wdzięczności kieruję również do Organizatorów spotkań autorskich, którzy umożliwili swoim zaufaniem pokazanie naszej oddolnej ekumenicznej inicjatywy.

Do końca marca 2018 sprzedano 2087 egzemplarzy „Marcina Lutra myśli (nie)znanych”, co stanowi prawie 42% całkowitego nakładu. Biorąc pod uwagę specyfikę tematu, aktualną sytuację kościelno-polityczną w kraju, ogólne czytelnictwo i nieznanego szerzej autora można z pewnością powiedzieć, iż liczba ta nie jest mała. Dziękuję niezmiernie za poparcie! Każdy sprzedany egzemplarz naszej jest dla Osób Współtworzących ten projekt dowodem ogromnego zaufania i potwierdzeniem, że to, co robimy, ma sens i znajduje zrozumienie wśród nie tylko luterańskiej społeczności.


W dalszym ciągu możecie Państwo nabyć  „Marcina Lutra myśli (nie)znane”. Są one w sprzedaży w:

- parafiach ewangelicko-augsburskich: Syców, Karpacz, Jelenia Góra, Szczecin, Świdnica, Jawor, Legnica, Zielona Góra, Kłodzko, Wrocław, Lubań, Lublin, Łódź, Koszalin, Poznań, Kraków, Wisła-Centrum, Zabrze, Pszczyna, Suwałki, Pisz, Mikołajki, Białystok, Giżycko, Kętrzyn, Ostróda, Mrągowo, Olsztyn, Szczytno, Pasym i Nidzica.

Dystrybucję do kolejnych parafii za atrakcyjną cenę prowadzi ks. Sebastian Kozieł z Jeleniej Góry-Cieplic pod numerem telefonu: 75 642 66 67 i adresem e-mail: cieplice@luteranie.pl oraz sebastian.koziel@luteranie.pl ;

- w cieszyńskiej księgarni chrześcijańskiej WARTO;

- w księgarniach internetowych: 

ZNAK EDYP 


AROS Ponadto, „Marcina Lutra myśli (nie)znane” znajdują się wieczyście w Bibliotece Narodowej w Warszawie i Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie. Przez co najmniej 50 lat znajdziecie ją Państwo w Bibliotece Uniwersytetu im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego, Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu, Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, Bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego, Bibliotece Śląskiej w Katowicach, Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy, Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego, Bibliotece Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Bibliotece Uniwersytetu Opolskiego i Książnicy Podlaskiej w Białymstoku.

Mam nadzieję, że powyższe argumenty przekonały Państwa do sięgnięcia po moją książkę. W przypadku jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji pod oficjalnym adresem e-mail projektu: ksiazka2017@gmail.com .

Miłej lektury!
Kamil BasińskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz