środa, 4 października 2017

O Marcinie Lutrze w jeleniogórskiej Czekoladziarni

Na miejsce kolejnej promocji swojej książki "Marcina Lutra myśli (nie)znane" Kamil Basiński wybrał Czekoladziarnię znajdującą się w Jeleniej Górze (ul. Jana III Sobieskiego 2). Wybór okazał się trafiony w dziesiątkę pod każdym względem! Gościnność właścicieli lokalu, aromat serwowanej czekolady, atmosfera intymności pomiędzy Autorem a Uczestnikami spotkania sprzyjały szczerym i otwartym rozmowom o Doktorze Marcinie Lutrze, Reformacji i rzeczywistości XVI wieku oraz o tym, jak przekłada się ona na czasy współczesne. Wśród zebranych była m.in. młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego. W spotkaniu udział wzięli także współpracownicy projektu "Marcin Luter w cytatach": pani Ewa Karolina Zdzienicka (koordynatorka) oraz Jakub Młotkowski (autor origami Róża Lutra znajdującego się na okładce publikacji). Filmowe fragmenty z tego wieczoru pokazaliśmy kilka tygodni temu na blogu, są one dostępne na specjalnie utworzonym kanale YouTube. Dziś prezentujemy małą fotorelację z 20.09.2017:


Aromat czekolady unosił się w powietrzu cały wieczór...

W trakcie spotkania autor książki opowiadał wraz z p. Ewą Karoliną Zdzienicką o każdym etapie jej powstawania.

Twórcy "Marcina Lutra myśli (nie)znanych", od lewej: Kamil Basiński (autor), Ewa Karolina Zdzienicka (koordynatorka projektu) i Jakub Młotkowski.

Podczas sprzedaży publikacji o autografy poproszono nie tylko autora...


Chwilę po spotkaniu.


Na koniec chciałbym najserdeczniej podziękować Państwu Krzewińskim, właścicielom lokalu, oraz Pani Ewie Karolinie Zdzienickiej za organizację tego niezapomnianego wieczoru. 90 minut spędzone w Czekoladziarni wywarły na mnie, jak i na innych Uczestnikach, niezatarte wrażenie. Kiedy odwiedzę Jelenią Górę ponownie, z pewnością wpadnę na czekoladę z lodem! Kamil Basiński.

Syców, Karpacz, Jelenia Góra, Szczecin, Świdnica, Jawor, Legnica, Zielona Góra, Kłodzko, Wrocław, Lubań, Lublin, Łódź, Koszalin, Poznań, Kraków, Wisła-Centrum, Zabrze, Pszczyna, Suwałki, Pisz, Mikołajki, Białystok, Giżycko, Kętrzyn, Ostróda, Mrągowo, Olsztyn, Szczytno, Pasym i Nidzica. Te parafie ewangelicko-augsburskie (luterańskie) zakupiły do sklepików parafialnych "Marcina Lutra myśli (nie)znane". Ponadto, publikację można nabyć w cieszyńskiej księgarni chrześcijańskiej WARTO. Dystrybucję do kolejnych parafii za atrakcyjną cenę prowadzi ks. Sebastian Kozieł z Jeleniej Góry-Cieplic pod numerem telefonu: 75 642 66 67 i adresem e-mail: cieplice@luteranie.pl oraz sebastian.koziel@luteranie.pl . Już teraz dziękuję gorąco w/w parafiom za wsparcie i okazane zaufanie oraz zapraszam inne do zapoznania się z moją propozycją literaturową z okazji 500-lecia Reformacji. Serdecznie pozdrawiam, Kamil Basiński.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz