czwartek, 28 września 2017

Promocja książki w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze

18 września odbyło się spotkanie z młodzieżą licealną Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia. Autorem zdjęć jest Filip Wojnarowski.


Tuż przed spotkaniem...
Autor "Marcina Lutra myśli (nie)znanych", Kamil Basiński, jest absolwentem tej szkoły.
Kamil Basiński opowiadał swoim młodszym koleżankom i kolegom o życiu codziennym w XVI wieku, jak powrót do źródeł (ad fontes) zrewolucjonizował ówczesne podejście do rzeczywistości.
Uczestnicy spotkania słuchali z uwagą.

Niektórzy licealiści wydawali się być bardzo poruszeni treścią spotkania...
Uroczyste spotkanie odbyło się w auli szkolnej.
Młodzież szkolna chętnie zadawała pytania o proces powstania książki, aktualną sytuację polskich luteran i wspomnienia   K. Basińskiego z czasów, gdy był uczniem tego liceum w latach 1998-2002.
Wizyta w szkole miała dla autora książki wyjątkowe znaczenie, jako że trzech "żeromszczaków" - dawnych i obecnych tworzyło tę publikację: Kamil Basiński, Ewa Karolina Zdzienicka (koordynatorka projektu i nauczycielka muzyki, historii    i WOS) oraz Jakub Młotkowski (wykonał origami Róża Lutra na okładkę książki, uczeń 1 klasy liceum w ZSO nr 1).
Uroczyste podziękowanie na koniec spotkania.
Szkoła zakupiła dwa egzemplarze książki do biblioteki...
...A jej dawny uczeń złożył pamiątkowe dedykacje...


Link do strony ZSO nr 1 w Jeleniej Górze z wydarzenia znajdziecie Państwo tutaj: 
       Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Dyrektor ZSO nr 1 Małgorzaty Kolińskiej za przygotowanie tego niezwykle udanego spotkania oraz do Wszystkich Nauczycieli i Moich Młodszych Koleżanek i Kolegów za obecność i uwagę. Mam nadzieję, że będziecie wspominać to spotkanie równie długo, co ja...

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz