niedziela, 24 września 2017

Filmy z kolejnych promocji książki

Przesyłamy filmy z kolejnych promocji książki "Marcina Lutra myśli (nie)znane"...Niebawem pojawi się na blogu relacja fotograficzna z tych wydarzeń.

14.09.17 - przed prelekcją czwartkową w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze-Cieplicach Kamil Basiński rozpoczął pogadankę o Marcinie Lutrze i książce. Mimo deszczowej pogody przyszło około 23 osób, w tym stali bywalcy prelekcji czwartkowych oraz kuracjusze z całego kraju.

17.09.17 - Kamil Basiński, podczas spotkania autorskiego w Zabrzu, przedstawił wittenberskiego Reformatora jako "człowieka wyprowadzającego innych z biedy"... W spotkaniu wziął udział Honorowy Patron książki ks. prof. Marek Jerzy Uglorz a także członkowie luterańskiej parafii w Zabrzu i osoby zainteresowane ewangelicyzmem.

20.09.17 - Kamil Basiński, autor "Marcina Lutra myśli (nie)znanych", opowiada o Marcinie Lutrze jako wyjątkowej postaci XVI wieku. Do Czekoladziarni (ul. Jana III Sobieskiego 2) przyszła m.in. młodzież z ZSO nr 1 im St. Żeromskiego w Jeleniej Górze, która pytała nie tylko o aktualną sytuację polskich luteran, ale i proces powstawania książki. Odpowiedzi udzielali chętnie obecni: Pani Ewa Karolina Zdzienicka (koordynatorka projektu) oraz Jakub Młotkowski (autor origami Róża Lutra sfotografowanej na okładkę książki). Niepowtarzalną atmosferę wieczoru dopełniał smak i zapach czekolady! Polecam!

Podsumowując, na spotkaniach w Jeleniej Górze, Zabrzu i Rozwadzy sprzedano 51 egzemplarzy książki (1% nakładu). W serdecznej pamięci chowam Wszystkich Tych, którzy od strony organizatorskiej przyczynili się do przebiegu wrześniowych promocji. W szczególności dziękuję ks. proboszczowi Dariuszowi Dawidowi z Rodziną (Zabrze), ks. profesorowi Markowi Uglorzowi, Państwu Krzewińskim z Jeleniej Góry oraz Pani Ewie Karolinie Zdzienickiej. Nieustanne wsparcie i wiara w powodzenie projektu tych Osób dodaje siły na każdym kroku długiej ścieżki promocji książki. Gorące podziękowania kieruję do Uczestników spotkań za poświęcony czas i niezwykle budujące rozmowy kuluarowe, które pokazały, że "Marcina Lutra myśli (nie)znane" docierają do Czytelników niezależnie od parytetu portfela, przekonań politycznych i światopoglądu. O Marcinie Lutrze i Reformacji można rozmawiać rzeczowo, w atmosferze wzajemnego szacunku i chęci poznania, nawet, gdy porusza się w dyskusji trudne tematy, jak stosunek wittenberskiego teologa do Żydów. Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na trasie! 
Kamil Basiński.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz