wtorek, 4 lipca 2017

Zapraszamy na filmy z promocji książki w kościele ewangelickim w Pszczynie

Spotkanie autorskie w kościele ewangelickim w Pszczynie 18. czerwca było wyjątkowe. Poprzedzało je bowiem spotkanie z dziećmi w wieku 6-11 lat w ramach szkółki niedzielnej. Na promocji książki autor poruszył wiele istotnych wątków z biografii niemieckiego Reformatora, a zgromadzeni Uczestnicy chętnie zadawali pytania.


Jeden z Honorowych Patronów, ks. prof. Marek Uglorz rozpoczął spotkanie pogawędką o istocie bycia człowiekiem zakotwiczonym w ziemskiej rzeczywistości i odwadze mówienia o tym.


Kamil Basiński opowiadał o talencie filologicznym ks. Marcina Lutra, który zaowocował formułowaniem wielu obiegowych powiedzeń i zwrotów...


31. października 1517 roku to data symboliczna. Na ile istotną rolę odgrywa ona dziś w 500-lecie Reformacji?


Marcin Luter jest dość często określany przez swoich przeciwników mianem "zapijaczonego mnicha", jako że powszechnie wiadomo, iż nie stronił od tego napoju. Autor książki opowiada o piwie sprzed pięciu wieków i nieracjonalności tych oskarżeń.


Niezwykle ważnym fragmentem spotkania było dla Kamila Basińskiego pokazanie rysunków, jakie wykonały dzieci ze szkółki niedzielnej do wybranych myśli Reformatora. Dzieci przygotowały je jako niespodzianka dla autora książki!


Podczas rozdawania autografów...Serdecznie dziękuję za ten wspaniały czas w Pszczynie, który przyniósł nam wszystkim wiele radości. I przecież o to chodzi!

Kamil Basiński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz