środa, 12 lipca 2017

Zapraszamy do obejrzenia filmów z promocji książki w Krakowie

25.06.17 odbyło się spotkanie w krakowskiej diakonii (ul. Grodzka 62) zorganizowane przez redakcję pisma "Ewangelicy w Krakowie" w ramach cyklu Znani-Nieznani-Ludzie z Pasją, na które zaproszono Kamila Basińskiego, by opowiedział o swoim najnowszym projekcie wydanym z okazji Jubileuszu 500-lecia Reformacji przypadającym w tym roku. Atmosfera życzliwości, zrozumienia i szacunku dała się odczuć podczas każdej minuty rozmowy. Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmów z tego spotkania!

"Marcina Lutra myśli (nie)znane" cieszyły się sporym zainteresowaniem jeszcze przed spotkaniem...

Autografów ciąg dalszy....

Trochę o chemii i niemieckim Reformatorze...

Która data oddaje w pełni reformatorską działalność Doktora Marcina Lutra? Pamiątka Wyznania Augsburskiego (25.06, data spotkania w Krakowie), Święto Reformacji (31.10), a może świadome wystąpienie Reformatora na Sejmie Rzeszy w Wormacji (21.04)?

O luterskim "patrzeniu ludziom na gębę" (dem Volk aufs Maul schauen)...

Na zakończenie chciałbym podziękować Organizatorom, a w szczególności Pani Iwonie M. Parzniewskiej i Pani Magdalenie Mszycy za dopięcie wszystkich szczegółów tej promocji na ostatni guzik. Słowa wdzięczności kieruję także do Uczestników (byli wśród nas również katolicy) za aktywny udział w rozmowach. Umieć rozmawiać i słuchać jest dziś sztuką coraz rzadszą. "Marcina Lutra myśli (nie)znane" są dostępne w parafialnej księgarni "Przy Grodzkiej" (ul. Grodzka 58). Jak dobrze było powrócić do Krakowa po siedmiu latach!

Kamil Basiński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz