sobota, 8 lipca 2017

Promocja książki w kościele ewangelickim w Pszczynie

W ostatnim poście mogliście Państwo obejrzeć fragmenty wystąpienia podczas promocji "Marcina Lutra myśli (nie)znanych", która odbyła się 18. czerwca w Pszczynie. Zapraszamy jeszcze na fotograficzne wspomnienia z tego dnia...
Wizytę w Pszczynie rozpocząłem od spotkania z dziećmi w wieku 6-11 lat w ramach szkółki niedzielnej.
A to już wspaniała niespodzianka: dzieci podarowały mi swoje rysunki będące interpretacjami myśli Marcina Lutra, które stały się powiedzeniami i przysłowiami :)
Spotkanie autorskie w kościele ewangelickim rozpoczął jeden z Honorowych Patronów mojej książki, ks. prof. Marek Jerzy Uglorz.
Podczas rozmowy o tym, czy Doktor Luter przybił, czy ogłosił swoje tezy z 31.10.1517 roku.
Podczas pogadanki o talencie pisarskim ks. Marcina Lutra.
Na spotkaniu autorskim poruszono kwestię bacznego obserwowania przyrody przez reformatora, dzięki czemu sformułował on wiele porównań dotyczących natury człowieka.
Rozmowa o niesłusznym oskarżeniu Marcina Lutra jakoby był on "zapijaczonym mnichem", bo pił kilka litrów piwa dziennie (było ono sześciokrotnie bardziej rozcieńczone niż piwa dostępne na dzisiejszym rynku).
Kamil Basiński poruszył kwestię stosunku Marcina Lutra do kobiet i seksualności człowieka. 
Pionierskie podejście do potrzeb seksualnych człowieka przez ks. Marcina Lutra przekracza kolejne schematy intelektualne - takie ujęcie tej sfery życia zaproponował A. Maslow dopiero w 1912 roku!
Poruszono także kwestię traktowania osoby Reformatora jako zwyczajnego człowieka: z wadami i zaletami, dzięki czemu zyskuje on na wiarygodności i staje się bardziej przystępny dla każdego grzesznika.
Przedstawiając projekt "Marcin Luter w cytatach" wraz z Osobami go współtworzącymi...
Pokaz rysunków dzieci ze szkółki niedzielnej.
Dorośli Uczestnicy spotkania odgadywali narysowane myśli ze zmiennym szczęściem -;)
Rozdawanie autografów z dedykacjami.
"Marcina Lutra myśli (nie)znane" cieszyły się w Pszczynie sporym zainteresowaniem.
Chłopczyk ze szkółki niedzielnej zakupił również książkę dla całej rodziny :)
Przyszli Czytelnicy opowiadali o wrażeniach ze spotkania.
Kieruję gorące słowa podziękowania dla Wszystkich Tych, którzy przyczynili się do organizacji mojego spotkania w Pszczynie, zarówno w ramach szkółki niedzielnej, jak i spotkania autorskiego. Uczestnikom dziękuję za aktywną wymianę poglądów, zainteresowanie moim pomysłem. Jubileusz Reformacji 2017 jest okazją do poznania postaci wittenberskiego Reformatora z różnych stron. Spotkania, jak te u Państwa, właśnie temu służą!

K. Basiński


"Marcina Lutra myśli (nie)znane" można nabyć w sieci Empik (zamówienia do salonu są bezpłatne), w księgarniach internetowych i w wielu ewangelickich księgarniach parafialnych na terenie całego kraju. Jak dotąd sprzedano 900 egzemplarzy książki, tj. 18% całego nakładu.Dziękuję za zaufanie, życząc owocnej lektury! Odkryjmy Marcina Lutra na nowo!

Ponadto, na tych stronach można zakupić książkę po atrakcyjnych cenach:

BONITO

DOBRE_KSIAZKI

LIVRO

INBOOK

NIEPRZECZYTANE

MESTRO

NAUKOWA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz