środa, 17 maja 2017

Spotkanie autorskie w Książnicy Karkonoskiej

26.04.2017 odbyło się w Książnicy Karkonoskiej (Jelenia Góra) spotkanie autorskie z Kamilem Basińskim o jego najnowszej publikacji pt. „Marcina Lutra myśli (nie)znane“. Oto film wyświetlany na telebimie Organizatora (Książnicę Karkonoską) na dwa tygodnie przed wydarzeniem:


Plakat przygotowany przez Organizatora...
 Oto fotorelacja z tego wydarzenia...

Na chwilę przed promocją.
Uczestnicy spotkania zbierali się w sali konferencyjnej w rytm muzyki G. Telemanna.
Książka czekała już na prezentację...
Spotkanie autorskie poprowadził pan Jan Lercher.
Jonatan Płachciak wykonał Hymn Reformacji „Warownym grodem jest nasz Bóg" autorstwa Marcina Lutra w języku polskim i niemieckim. Maksymilian Stafisz zaśpiewał ulubioną pieśń Kamila Basińskiego „Niech cały się raduje świat" („Nun freut euch, lieben Christen g´mein"), której tekst napisał również Doktor Luter, w oryginale.
Autor „Marcina Lutra myśli (nie)znanych“ przedstawił wittenberskiego Reformatora jako człowieka walczącego o wolność sumienia każdego chrześcijanina, przybliżając fragmenty jego biografii m.in. ogłoszenie (a nie przybicie!) 95 tez z 1517 roku, spotkanie z kardynałem Kajetanem (1518), dysputę lipską (1519) i Sejm Rzeszy w Wormacji z 1521.
Kamil Basiński poświęcił sporo uwagi traktatowi Marcina Lutra „O wolności chrześcijanina" z 1520 roku i jego znaczeniu dla współczesnych.
Naturalnie nie mogło zabraknąć pogadanki o pobycie Reformatora na zamku Wartburg. W tle wyświetlano zdjęcia z tego miejsca...
Spotkanie autorskie urozmaiciła muzycznie skrzypaczka Filharmonii Dolnośląskiej, pani Ewa Antosik.
Kamil Basiński przybliżył krótko etapy powstawania książki i przedstawił Osoby ją współtworzące, w tym obecnych na sali: panie Ewę Karolinę Zdzienicką i Magdalenę Woźniak, Jakuba Młotkowskiego itd.
Część oficjalną zamknęła sprzedaż publikacji i rozdawanie autografów/dedykacji.
Niezwykle istotnym momentem dla autora są osobiste rozmowy z Czytelnikami o wrażeniach ze spotkania, nadziejach związanych z przeczytaniem książki itd.
Czytelnikami „Marcina Lutra myśli (nie)znanych“ nie są jedynie luteranie (ewangelicy tradycji augsburskiej). To Osoby zainteresowaniem historią Kościoła Chrześcijańskiego i rozwojem języka ojczystego, który czerpał z tak wielu tradycji, w tym protestanckiej - stąd tak liczne obiegowe powiedzenia autorstwa ks. Marcina Lutra przetłumaczone nierzadko dosłownie na język polski...Dziękuję za Państwa obecność i zainteresowanie projektem. Od czasu wydania książki sprzedano ok. 450 egzemplarzy, co stanowi 9%  jej całkowitego nakładu. Uprzejmie informuję, że publikacja jest do nabycia we wszystkich księgarniach parafialnych Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz w parafiach w Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi i Suwałkach. Ponadto, książkę można kupić w salonach Empik (bezpłatne zamówienie do sklepu), księgarniach PWN a także:


AROS 

ZNAK 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz